Zaznacz stronę

Jakiś czas temu dobry kolega poprosił mnie o pomoc w uruchomieniu projektu. Źródła odkupił od firmy X i przejął projekt – to tak w skrócie. Pomyślałem sobie, że przecież to nie będzie jakiś wielki problem i “podjąłem się wyzwania”.

Dokumentacja do projektu…. żadna 😀 jedynie 2 zdania mówiące o tym aby uruchomić go w VS 2008? z prawami administratora i tyle. Ale zaraz… przecież ja mam VS 2013, ale nawet przez myśl mi nie przeszło, że aktualna wersja nie poradzi sobie z konwersją jakiegoś starego projektu. W końcu już nie raz robiłem takie rzeczy.

Odpalając projekt żadnej konwersji nie było. Zaskoczyło mnie to. Ale po chwili doszło do mnie, że projekt pisany w VS 2008 to .NET Framework 3.5. A ja na swoim Windows 8.1 w bardzo dziwny (dziękuje MS za ułatwienie życia) sposób doinstalowałem go już wieki temu.

Wszystkie projekty a jest ich naprawdę sporo zostały zaciągnięte bez najmniejszego problemu. Nie przeglądając w ogóle projektów w całym solution (bo po co?) chciałem go jak najszybciej skompilować, uruchomić. I? O zgrozo! Błędów kompilacji było ponad 2000. Jeden z pierwszych dotyczył nie znalezienia referencji do dll’ki.
Zacząłem szukać jej w projekcie. I ku mojemu zdziwieniu ów dll’ka została napisana w C++!
Takich projektów znalazłem 3!
Moje pierwsze skojarzenie to… przez 4 lata pisałem w C++ korzystając z VC++ 6.0 ale mamy rok 2014 i pewnie wiele się zmieniło.

Miałem rację!
Pierwsze problemy…
Okazało się, że te 3 projekty napisane w C++ są OCX’ami i kompilacja pluje mi mnóstwem błędów…
Z tematem walczę dalej…

Share This
%d bloggers like this: