Zaznacz stronę

Jednym z pierwszych błędów jakie ujrzały me oczy to MSB8011. Szybki researche w Internecie i jest mowa o tym aby uruchomić VS jako administrator. Ale przecież właśnie to zrobiłem!

blad1W 20 linku z kolei znalazłem coś co zaczęło przypominać rozwiązanie problemu. Należało otworzyć właściwości danego projektu, przejść do Linkera i przestawić Per-user Redirection na No oraz Register Output również na No.

settings1a

No niestety ale to nie do końca pomogło w moim problemie ponieważ dostałem kolejny, tym razem inny błąd MSB3073: exited with code 4. Znalezienie szybkiego rozwiązania nie było proste ale się udało. Wystarczyło we właściwościach projektu w C/C++ -> Code Generation zmienić opcję Security Check na Disable Security Check.

 settings2a

Ostatnie co mi pozostało to problem z regsvr32 czyli instalowaniem obiektu COM po poprawnym buildzie projektu. Tutaj miałem z górki ponieważ ktoś zamiast $(TargetDir), który wskazuje na katalog w którym znajdują się pliki po bildzie (Debug || Release) wpisał bezpośrednią ścieżkę dostepu do pliku dll.

settings3a

Aplikacja została uruchomiona.
Sukces ale też pozostał pewien niesmak po tym, że w tym momencie nie wiem jak zabrać się za napisanie aplikacji w C++. A kiedyś VC++ 6.0 był dla mnie jak brat 😀
No cóż może kiedyś, może coś? Teraz czasu na to nie ma i znając siebie i tak szybko nic z tego nie będzie 🙂
Czeka mnie uruchomienie jeszcze jednej aplikacji ale na źródła muszę poczekać. Raczej nie pałam ciekawością do tego co to będzie tym razem…

Share This
%d bloggers like this: